Sohbet Siteleri

Sanal âlemde hemen her telden sohbete açık adresler vardır. Bu adresler belki formatlar eşliğinde insanlara hizmet vermektedirler. Bu sohbet tarzlarını kısaca sohbet siteleri, lezbiyen siteleri, gabile sohbet, omegla sohbet, bayanla sohbet, kameralı sohbet, cinsel sohbet, lezbiyen sohbet, gay sohbet, bayanlarla cinsel sohbet, evlilik siteleri, arkadaşlık siteleri, porno siteleri vs  diye kısaca özetleyebiliriz.

İnsanlar bu tarz sohbet sitelerine girerek aradıklarını bulmak isterler. Bir lezbiyen için lezbiyen sohbet önceliklidir. Bir gay için gay siteleri önceliklidir. Dostluk arayan biri için sohbet siteleri önceliklidir. Görüntülü konuşmak isteyen biri için omegla sohbet önceliklidir. Yani kısacası insan ihtiyaçları doğrultusunda hangi sohbet türünü seçeceğini önceden belirler. Ama bazen aradığını bulmadığında bu sohbet türlerine alternatif olarak başka sohbet sitelerine girerek oralarda medet umabilir.

Günümüzde en yaygın olan sohbet türü ise yazışmaya dayalı chat kanallarıdır. Belki de parasız olduğu için bu kadar çok rağbet görmektedir. Bunun yanında canlı sohbet, omegla sohbet, gabile sohbet, görüntülü konuşma siteleri, bayanlarla sohbet, bayanlarla cinsel sohbet gibi adresler de genellikle paralıdır. Ve ihtiyaçlarını tez elden karşılamak isteyen insanlar belli bir ücret karşılığı bu hizmetten faydalanmaktadırlar.

İnternete girdiğinizde eğer parmaklarınız bir sunucu adı yazıyorsa emin olun hayatınızda bir takım eksikler vardır ve bu eksikleri sanal âlemde değişik değişlik formatlarda olan sohbet sitelerinde aramaya, bulmaya ve gidermeye gitmişsinizdir.

Unutmayın ne ararsanız onu bulursunuz. Ne düşünürseniz onu yaparsınız. Aradığınızı bulmanız dileğiyle.

İnsanlar bu ruhsal bozukluklardan kurtulma adına bir takım çözüm yolları arayarak bir takım alternatifler bulmuşlarıdır. Bunların başında da gelişen internet ağı ile birlikte yaygınlaşan sohbet siteleri ya da sohbet odaları olarak adlandırdığımız chat, muhabbet sunucularıdır. İnsanlar bu tarz sitelere girerek günlük yaşamdan mahrum kaldıkları sohbetten bir nebze de olsa faydalanmak istemektedirler. İşin doğrusunu söylemek gerekirse de günümüz toplum anlayışı insanları bu tür sohbet sitelerine âdete sürüklemektedir. Ve insanlar ister istemez de bu tarz yerler gelmekte ve bur tür yerle de bir takım dostluklar, arkadaşlıklar kurabilmektedir.

İster sanal olsun ister günlük yaşam olsun insanlar birbiri ile konuşmadan, bazı şeyleri paylaşmadan, sohbet etmeden, muhabbet etmeden ne hayattan zevk alabilir ne de içinde bulunduğu durumdan memnun kalabilir. Ne olursa olsun sohbet etmeli. Çünkü sohbet etmek demek insan olmak demektir. Ve sohbetsiz insanda olmamaktadır.

 

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
616 okuma
13 Eylül, 2016
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?