Sohbet Odları ve Mobil Sohbet Odaları

mobil sohbet

Sohbet Odalarındaki Sıcaklık

Hegel’e göre sanat, maddeye sokulan ve maddeyi kendine benzeten sanatçının ruhudur. Bu yaratıcı ruh, heykelde ve mimaride maddeye çok bağımlı iken, resimde maddeye tamamen hâkim; edebiyatta ve müzikte ise maddeden âdeta kurtulmuş bir haldedir. Sanat; fikirleri, hayalleri çeşitli şekillerde çeşitli boyutlarda gerçekleştirme hareketidir. Ama bilimsel ve teknolojik buluşlar bir sanat eseri sayılmazlar. Çünkü çoğu kez sanatın yol gösterici ışığı olan güzellik ve beğenilme değerlerinden yoksundurlar. Karl Van Hartmann sanatı bir somut idealizm olarak nitelemiş; bunun temelinde de güzel idealinin bulunduğunun savunmuştur. Bu yüzden insanlar aynı sohbet odasında yer alarak sohbet odalarındaki sıcaklığın verdiği hazla sarhoş olmaktadırlar.

İnsanların Mobil Sohbet Odalarına Bakış Açısı Nasıldır?

Günümüzde insanlar artık mobil sohbet odalarında gezinmekten zaman öldürmekten gündelik yaşamın yorgunluğundan ve de stresinden kurtulmaya çalışmaktadır. Artık insnalar chat meraklı olmuşlardır. Ve hemen hemen her gün belirli zamanlarda sohbet odalarına takılarak oralarda gezinmektedir. İnsanlarda bu durumun farkındadırlar aslında. Çünkü sanal aleme bir kere giren insanlar artık sohbet odalarının müptelası olmaya mahkum olmaktadırlar. Mahkum olduklarında dolayı da artık ister istemez sanal aleme katılmaktan kendilerini çekememektedirler. Bu yüzden bağımlılık haline gelen sohbet odalarına karşı bakış açıları kişiden kişiye göre değişmektedir. Bazıları mobil sohbet odalarına karşı olumlu tutum sergilerken bazıları da ne yazık ki gerçek yaşamdan soyutlandıkları düşündükleri için olumsuz bir bakış açısı ile yaklaşmaktadırlar.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
283 okuma
9 Mayıs, 2017
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?