Sohbet Etme Zamanı

Her insanın içinde yaşadığı durumda canını sıkan bir takım olaylar olabilmektedir. İyis ile kötü ile acısıy ile tatlısı ile… İster kötü olsun ister iyi insan yaşadığı bu durumu başkasına anlatmak için can atar. Bun yapmak için ilk başta güvene bileceği sohbet edebileceği, içindekileri hiç çekinmden anlatabileceği arkadaşlara ya da dostlara ihtiyaç duyar. Çünkü dostun sohbeti ile insan içindekileri bir bir dışarıya vurur, seller sular gibi dostun muhabbetin ,sohbetine biraköır kendini. Bu sayede de insan yaşamış olduğu iyi ya da kötü bir takım olayları paylaşma mutluluğu veya sevinci ile dolar.
Eğer seninde böyle dostların varsa durma arkadaşım sende onunla sohbet et, uzun uzun sohbet et, sıcacık çay eşliğinde sohbet et, kana kana sohbet et, hiç çekinmeden sohbet et, içini kemiren dertlerden kurtulmak için sohbet et, için içine sığmayan sevinçleri paylamşmak için sohbet et, eski günleri yad etmek için sohbet et, geleceği inşa etmek için sohbet et, şimdiki zamanı yaşamak için sohbet et, aklında uzayıp giden soru işaretlerini çözüme kavuşturmak için sohbet et, gülmek için sohbet et,acıyı, üzüntüyü, mutluluğu paylaşmak için sohbet et…
Her ne olusa olsun içinde tutma! Çünkü sevgi ve mutluluklar paylaştıkça çoğalır. Çünkü acı, üzüntü, keder paylaştıkça azalır. Bunun için daima dostunla sohbet et, hiç durmadan, çekinmeden, içinden geçenleri saklamandan sohbet et.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
526 okuma
9 Ekim, 2016
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?