Sivas Sohbet Odalari

sivassohbetodalari

Sivas da yaşayan insanların bir arada bulunup sohbet edeceği, bri seyleri paylaşacağı ve dertleşeceği bir ortam yaratmak için ve en önemlisi de Sivaslilarin ceplerinde taşıdıkları telefonlar ile sohbet odamıza giriş yapmalarını sağlamak için Sivas mobil sohbet odamızı açtık. Bu sayede hem Sivas halkı kendi arasında kaynaşacak hem de türkiyenin diğer bölgelreinden gelen insanlar tanışma olanağına sahip olacaklardır. Bu konuya depğinmeden once kısaca Sivasi tanıyalım. akdeniz bölgesinde yer alan Sivas ilimiz yaşamaya gayet elverişli iklim koşulları sayesinde bir milyona civarında insana ev sahipliği yapmaktadır. Sivas türkiyenin en renkli en en neşeli ve en gözde illerinden bir tanesidir. hemen hemen herkesin dilinde Sivaslıyiz allah’ın adamıyiz deyimi vardır. bu deyim aslında Sivas lıların ne kadar şakacı ve espri yeteneğine sahip olduğunu gösterir. Bunun yanında sivas diyince türkiye’de yaşayan herkesin aklına öncelikle sivas kebabı gelmektedir. Türkiye’yi geçin sivas kebabı dünyanın da gündemine oturmuş bir maddi olmayan kültürdür unsurudur. Gerek beyaz elması yani pamuğuyla gerek bici bicisiyle gerek şırdan, mumbarıyla zengin bir mutfağa sahip olan sivas ilimiz sahip olduğu çukurova sayesinde türkiye’nin dört bir yanından mevsimlik göç almaktadır. bunun yanında balcalıdaki çukurova universitesi sayesinde de öğrenci şehri olarak türkiyenin birçok yeriden gelen öğrenciler burada yaşamaktadırlar.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
1 yorum
313 okuma
14 Haziran, 2018
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (1 Yorum)

  • Sivas memleketin silamiz bizim gerçekden askimiz.net tsk ederiz bizim memleketimizide unutmadigi icin ve güzel makalesi icin askimiz.nrt sohbet odalari ni büyük ilgi ile takip ediyoruz

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?