Sevgililer Günü

Her yılın belirli günleri dünyada özel gün olarak kabul edilmektedir. Anneler günü, babalar günü, tıp bayramı, sevgililer günü vs… bu tarz günlerin çokluğu bazen insanların kafasını karıştırmakta ve hangi günün hangi özel güne ait olduğu çoğu kez karıştırılabilmektedir.

Fakat bunlardan bazıları öne çıkmakta hemen hemen her insanın ezberinde olup asla unutmayacakları ya da unutsalar da çevresindeki insanlar ya da medya tarafından bir şekilde onlara hatırlatılmaktadır. Bu yazımızda  bizde sevgililer günü ele alacağız. Her yıl 12 Şubat sevgililer günü olarak bütün dünyada kutlanmaktadır. İnsanlar sevdiği âşık olduğu insana sevgisini göstermek, onun için değerliği olduğunu anımsatmak için bir takım hediyelere başvurur.

Her yıl 12 Şubat sevgililer günü olarak bütün dünyada kutlanmaktadır. İnsanlar sevdiği âşık olduğu insana sevgisini göstermek, onun için değerliği olduğunu anımsatmak için bir takım hediyelere başvurur. ediyenin büyüğü ya da küçüklüğü pekte değerli değildir. Önemli olan o insana değerli olduğunu, özel olduğunu hatırlatmaktır. Kimisi bir gül ile kimisi bir oyuncak ile kimisi bir takı ile kimisi güzel bir, sürprizle bu değeri göstermek ister.

Bu durum sevdiğin insanı sevindirme adına çok hoş bir şey olsa da günümüzde artık bazı kesimler bu günü amacından saptırmak için ellerinden geleni yapmaktadır. Bu kesimler artık karşı tarafa duyulan sevginin, aşkın değerini pahalı hediyelerle özdeşleştirmekte ve işi ticarete dökmektedirler. rtık insanlar günümüzde pahalı hediye alma yarışına girmekte ve birbirleri ile amansız bir yarış içine girmektedirler. Bu da sevgililer günü olarak anılan bu günün bazı kesimler tarafından tepki ile karşılanmasına neden olmuştur.

Sonuç olarak amaç sevgiliye sevgili olduğunu anımsatma adına her ne kadar sevgililer günü bahane olarak görülmeli ve o insan duyduğu sevgiyi sadece bu tarz günlerde değil hemen hemen her gün o insanın değerli ve özel olduğu ona daima hatırlatılmalıdır.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
603 okuma
28 Eylül, 2016
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?