Sevgili Sohbet Aşkımız

Sevgililer günü, Roma İmparatorluğu döneminde Katolik Kilisesi’nin inanışına dayanan bir gündür ve her yı 14 Şubat’ta kutlanır. Bu günde ‘’’Valentine’’ adında bir katolik din adamı için bayram, şenlik günü olarak ilan edilmiştir. ‘’Valentine’’ kelimesinin etimolojisine baktığımızda, beğenilen kişi, sevilen kişi, hoşlanılan kişi anlamına gelmektedir.
Bu anlayış, bu düşünce günümüz toplumlarında birbirini seven, biribirnden hoşlanan hatta evli olanlar tarandan bile birbirlerine karşılıklı hediyeleşme şeklinde devam etmektedir. Bundan dolayı insanlar sevdikleri insanları mutlu etme adına en güzel hediyeyi arama telaşı içinde olurlar. Kimi insanlar kırmızı bir gül ile, kimisi bir öpücüklü, kimisi şiirle, kimisi pahalı hediyele, kimisi şampanya kadehine koyduğu bir yüzük ile, kimisi değişik değişik çılgınca surprizler ile sevgisini göstermeye çalışmaktadır.Alınan hediyenin büyüklüğü-küçüklüğü, ucuzluğu ya da pahalılığı aslında pekte öenmli değildir. Asıl önemli olan sevdiği, hoşlandığı kişiyi mutlu etmek, onu önemsediğini göstermektir.
Bu durum günümüz kapitalist toplum sisteminde öyle boyutlara ulaştı ki insanları tüketime sevketmek için artık sevgililer günü için kampanyalar, indirimler yapılmaktadır. Hani sevdiğiniz insana hediye almazsanız sanki sevdiğiniz insanı kaydecekmişsiniz ya da onu dünyanın en mutsuz insanı yapacakmışsınız edası içinde bir güzel beyin yıkamaktadırlar. Ne yazık kı milyarlarca insan bu tuzağa düşmektedir. Durma sende sevdiğine bir hediye, durma sende sevdiğin insanı sevindir, durma sende alış veriş yap, durma sende hediye al, durma bu gün para harcama günü, durma bugün tüketme günü, durma bu gün çılgınlık günü diyerek insanları alışveriş merkezler göndermek için adeta şartlandırmaktadırlar.
Bir insanın, sevdiği bir insanı sadece bu tarz günlerde hatırlması ne yazık ki üzüntü verici bir durumdur. Çünkü sevdiğimiz bir insanı kanımca sevgililer günü gibi özel günlerde değil her daim hatırlamak ya da o insanı mutlu etmek için illa böyle bir günü bahane olarak görmemek gerekmektedir. O insan özelse daima sizin için özel kalmalı ve özel olduğu için de özel olduğu daima ona hatırlatılmalıdır. Çünkü özel bir insanı hatırlamak için böyle günlere ihtiyaç yoktur. Sevgili  sohbet  aşkımız  sanırım  bugünün  guzelliginden  kaynaklaniyor.AskimizNET  sohbet  odalarinda, mobil  sohbet bölümü  açmış  bulunmaktayız.Kullanicilarimizin  daha rahat  ve konforlu  sohbet  etmelerini  sağlamak  amaçlı  her geçen  gün bir adım  ileriye  hep birlikte. ..

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
591 okuma
21 Ağustos, 2016
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?