Saygi ve Sevgi

Selam dostlar yine derin bir düşüncenin hasıl olduğu; yunusun mısıra vali olması için düşmesi gereken çukura düşmek gibi birşey bu içinde olduğum düşünceler.
Bazı ata sözleri yada toplumda değer bulmuş deyimler aklıma geliyor da.
mesela :Tatlı dil yilani deliğinden çıkarır,Bana bir adım gelene ben bin adım giderim,Dost dostun aynası vs…Yılanı deliğinden çıkaran ne tatlı söz mü sadece acaba
peki insana tatlı sözü söyleten ne diye sorarsak heralde : Ağustos sıcağında dağ başında buz gibi kaynak suyunu kaynağından kana kana içmek gibi olur.insana tatlı söz söyleten nedir arkadaşlar Sevgi tabikide..
Adam sever aşık olur kalbinden yüreğinden diline nehir gibi duygular akar,ilham olur sevginin sahibi yüreklere bütün canlılarda görülür bu durum evdeki kedin,kapındaki beslediğin köpeğin bile seni sevdiğinden sevgisini ispat etmek için sana ne şirinlikler yapar.sevmek insanı mutlu eder.Sevmek bir kişi sevse topluma yansır önce kendini seversin,arkadaşını,komşunu,iş arkadaşını, evladını, aileni,hayatının aşkını bir çok örnek verebiliriz sevmelere.Ama eksik olan bir şey var sanki sevmenin hamurunda bir lezzet var daha var unuttuk mu acaba bence unutulmaz Saygı olmadan sevgi olmaz bunu hepimiz biliyoruz.Örneklerle açıklayalım biraz. Şerbetsiz baklava olmuyorsa saygının olmadığı yerde de sevgi olmaz tabikide bu benim düşüncem sizler ne düşünürsünüz bilemem ama bence böyle.

Siz siz olun saygısını hissetmediğiniz birini sevmeye kalkışmayın Sanal yada Reel nerede olursanız olun size saygı duymayan biriyle hayatınızı asla paylaşmayın.Size saygı duymayan biri size beklemediğiniz üzüntüler yaşatabilir.Hayat o kadar kısa ki bizler yaşadığımız sürece yaşadığımız hayatın ne kadar önemli olduğunu asla unutmayın. Öncelikle kendinize saygı duyun ki itibar görebilesiniz.Sevmenin anlamını bilmeyen insanlar hayatınızda ve cevrenizde asla olmasın.Hani hep deriz ya yalan dünya ben bu söze katılmıyorum kesinlikle yalan olan dünya değil insanlar. Tabikide herkes aynı değil ama dünyanın düzenini bozan bizleriz.Sevgi Ve Saygının olduğu Güzel bir Dünya ile Esenkalın… AskimizNet Bir Ailedir.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
720 okuma
4 Temmuz, 2016
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?