Sanalda Sohbet Et

Sanalda sohbet et
Gelişen bilim ve sanayi ile 21. Yy insanlara bir çok kolaylığı beraberinde getirmiştir. Gerek ulaşım gerek sağlık gerekse iletişim konusunda çığır atılacak buluşlar icat edilmiştir. Bugun kü yazımızda ise iletişim üzerinde duracağız.
Eski zamanlarda insanlar birbiri ile iletişim kurmak kurmak için değişik yöntemler kullanılırdı. Bu yöntemler çok meşakatli ve zaman alıcıydı. Gelişen teknoloji ile dünyayı saran sosyal ağlar sayesinde artık bu zor durum ortadan kalkmıştır. Dünyanın öbür ucundakı insanlar birbirlerinden bir tık kadar uzak konumuna gelmiştir. Sosyal ağlar sayesinde insanlar facebook, twitter,instagram, sohbet siteleri, haber siteleri, film-dizi siteleri vs binlerce adreste birbirleri ile diyalog kurmaktadır. İşin ilginç tarafı ise iletişim halinde oldukları kişi genellikle yabancıdır.
21. yy’lın getimiş olduğu bu kolaylıklar beraberinde stresi, tembelliği ve yalnızlığı da getirmiştir. İnsanlar günlük yaşamının yoruculuğundan, stresinden bir nebze ayrılmak için kendini sanal aleme atar ve istekleri doğrultusunda gireceği adresi belirler. 21. Yy da dünya nufüsu artıkça, insanlar giderek yalnışlaşmaya başlamış ve oturup dertleşebileceği bir dostun sıcaklığına hasret olur konuma gelmiştir. İşte modern dünyanın getirmiş olduğu yalnızlıktan kurtulmak için insanlar artık yüzyüze ilişkiler yerine sanal alemde hiç görmediği tanımadığı insanlar sohbet etme yoluna gitmişlerdir. Çünkü morden toplum anlayışının getirmiş olduğu güvensizlik duygusu ve benceillik insanları biribirnden uzaklaştırmıstır. Uzaklaştığı içinde insanlar artık sanalda sohbet etme yoluna gitmişlerdir.
Sanaldaki sohbet her ne kadar değersiz ve önemsiz görülse de insanlar böyle sohbet siteleri sayesinde moder yaşamın getirmiş olduğu stresten bir nebze de olsa uzaklaşmaktadır. Ben, sen, hepimiz bu sanal alemde, farklı adreslerde sohbet etmişizdir. Bu tarz sohbet sitelerinde insanlar sohbet ederek arkadaşlıklar, dostluklar edinmekte hatta hatta duygusal bağlar da kurabilmektedir.
Sen 21. Yy’da yaşayan sanal dostum durma sende sanalda sohbet et, sohbet et ki 21. Yy’lın getirmiş olduğu yalnızlıktan sıyrılık yalandan da olsa bir sanal dost, arkadaş, sevgili edinebilesin.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
1 yorum
712 okuma
14 Ağustos, 2016
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (1 Yorum)

  • Özellikle yalnız insanların bulunmaz şifası olmuştur. Bir yandan güzel bir yandan ise kötü ekseriyetleri vardı mesala güzel tarafı çoğu insan içine kapanık dışa vuramadıklarını insanların yüzünü görmeden çekinmeden sıkılmadan içindekileri dışa vurabiliyor bir ders niteliğinde kimi zaman hayal kırıklığına uğrar kimi zaman ise egosu tavan yapar ulaşılmaz insan olu verir. Kötü tarafı ise bahsettiğin gibi seda çevrendeki dostların ve akrabaların la iletişimin azalım hatta biraz daha içe girersek ailende olan bitenlerin bile farkında olamıyabilirsin bir çoğumuz sanal ve sohbet ortamına takılanlar için zikrediyorum anne ve baba ile aynı odada kaç defa oturduk 🙂

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?