Sanal Sohbet Aşkımız

İnsan, bir başka insanın sohbetine daima muhtaçtır. Çünkü insanlar yalnızlığı pek sevmez ve hayatlarında karşılaştıkları bir takım iyi kötü olayları bir başkasına anlatma ihtiyacı duymaktadır. Bundan dolayı da insanlar sohbet edebilecekleri, dertleşebilecekleri bir insanlığın varlığına daima muhtaçtır. Çünkü eğer sohbet edebileceği biri çevresinde yoksa bu insanın beynini kemiren bir takım soru işaretleri onu çıkmaza sürükleyecek. Bu durumda da bu insan hem ruhen hem bedenen bir çöküntü yaşamak zorunda kalacaktır.
Günümüz de bireyselleşen toplum anlayışıyla birlikte insanlar artık bir buhran içinde yaşamlarını sürdürmektedirler. Çünkü artık insanı ilişkiler ikinci plana atılarak daha çok çıkar ilişkileri yaşanmaktadır. Gerek arkadaş olsun gerek sevgili olsun günümüz modern toplum anlayışında bu tür ilişkiler sıkça karşımıza çıkmaktadır. Güvenin yerini çıkar aldı, sıcak bir dost sohbetinin yerini teknolojik aletler aldı. Giderek yaşamanın zorlaştığı bu zamanda insanların kendilerini düşünmek bence o kadar da yargılanacak bir durum değildir. Böyle bir toplum için de yaşamını sürdüren bireyler genellikle yalnızdır. Ve yalnız oldukları için de yaşadıkları sevinçleri veya üzüntüleri sadece kendileri yaşamaktadır. Çünkü çıkar ilişkileri kurdukları için etraflarında samimi bir dost görememektedirler. İşte bu olumsuz durumdan kurtulmak için kendilerini sanal âlem denen sahte dünyanın kollarına atarak sohbet, chat, muhabbet siteleri adı altında hayatlarında belki hiç ama hiç karşılaşmayacakları insanlarla sohbet ederek bu durumun vermiş olduğu kasvetli durumdan kurulmak ister. Çünkü sanalda edilen sohbet o insanlar için bir kurtuluş yoludur ve zaten bu insanların günlük yaşamda da bir başka alternatifleri olmadığı için ister istemez böyle bir durumla karşı karşıya kalmak zorunda kalacaklardır. Sen sevgili dostum: İnsanlardan uzak durup çıkar üzerine ilişkiler kuran dostum, sen sıcak bir dost muhabbetini sanal âlemlerde arayan çaresiz arkadaşım ne zaman insanı sıcaklığının yerini hiçbir şeyin almayacağını öğrendiğin zaman işte o zaman kendini bulacaksın. Çünkü asıl sohbet, dostunla gülücükler içinde ettiğin sohbettir, asıl sohbet ağlayarak dostunla ettiğin sohbettir. Sohbet etmek için senin bilgisayara ihtiyacın yok senin sadece sıcak bir insanın samimiyetine ihtiyacın var.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
545 okuma
19 Ağustos, 2016
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?