Sanal Alem ve Gabile Sohbet

Dünyamızı saran internet ağı sayesinde insanlar artık hemen hemen her mekânda ve zamanda başka insanlarla iletişim kurma olanağı bulmakta ve dünyada olup bitenlerden haberdar olabilmektedir. İnternet sayesinde insanlar artık daha çok yüz yüze ilişkiler, dostluklar yerine daha çok sanal âlem denen ikinci dünyada tanımadıkları, görmedikleri insanlarla sohbet etme yolunu seçmektedirler. Çünkü sanal âlemde edilen sohbette insanlar kural tanımamakta, çekinme ya da bazı ayıp sayılacak durumlar yüz yüze gerçekleşmediğinden insanlar daha çok cüretkâr olmaktadır. Bu aslında günlük yaşamda söylemedikleri anlatamadıkları ya da çekinip bilinçaltlarına attıkları düşüncelerin ve davranışların gün yüzüne çıkmasıdır.

Yukarda anlatmaya çalıştığım duruma örnek olarak gabile sohbet verilebilir. Gabile sohbet: lezbiyenlerin, gayların ve biseksüellerin cinsel içerikli olarak birbirleri ile muhabbet etmesi ve cinsel ihtiyaçlarını karşılamasıdır. Gabile sohbet tarzı muhabbet eşcinsel olan bu insalar için kendilerini özgür hissettikleri, gerek toplumdan gerek devletten gördükleri baskıdan kurtulup rahatça cinsel sohbetlerini etmekte ve cinsel arzularını giderebilmektedirler.

Gabile sohbet her ne kadar biz normak insanlara marjinal olarak gelse de bu durum onlar için gayet sıradan bir durumdur. Ve bundan dolayı lezbiyenler olsun gaylar olsun biseksüeller olsun biz sıradan insanlar biraz saygı ve anlayış beklemektedirler.

Gabile sohbet siteleri aracılığıyla bu insanlar artık sadece kendileri gibi eşcinsel olan kişilerle diyalog kurmakta ve bazı ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaktadırlar. Bu istekler günlük yaşamda giderilmediği için bu insanlar sanal alemde gabile sohbet tarzındaki siteleri mesken edinerek sanalda olsa bu ihtiyaçlarını gidermek için uğraş vermektedirler.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
863 okuma
15 Eylül, 2016
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?