Pkk Hapi Yuttu

Diyarbakır’da seyyar karakol olarak kullanılan bazı alanlara, üç katlı 10 ton ağırlığında kurşun geçirmez ve tahrip gücü yüksek patlayıcılara dayanıklı kuleler yapıldı.

Diyarbakır ve bölgede yaklaşık 7 aydır süren terör olayları nedeniyle güvenlik güçlerinin önlemleri de her geçen gün artıyor.Diyarbakır‘da belirlenen alanlara güvenlik amaçlı 3 katlı 10 ton ağırlığında zırhlı kule kuruldu.

ÜS BÖLGESİ VE SEYYAR KARAKOL KURULDU

Kentin giriş ve çıkışlarında kurulan güvenlik noktalarında aramalar sıklaştırılırken, birçok noktaya da üs bölgesi ve seyyar karakol kuruldu.

POLİS VE ZIRHLI ARAÇ SAYISI ARTTIRILDI

Teröristlerin bombalı araçlarla vatandaşlar ve kamu kurum kuruluşlarını hedef alması üzerine kentteki polis ve zırhlı araç sayısı artırıldı.

Ayrıca merkez Sur ilçesinde yaşanan terör olayları sonrasında ilçenin çeşitli noktalarında geçtiğimiz aylarda 15 ton ağırlığında çok sayıda zırhlı kulübe çeşitli noktalara kurulmuştu.

10 TON AĞIRLIĞINDA

Görüş mesafesinin engellendiği bazı kör noktalara yerleştirilen ve yaklaşık 10 ton ağırlığında olduğu bildirilen iki katlı zırhlı kulenin içerisinde 1 adet klima ve ısıtıcı, 2 adet sandalye, 1 adet telefon, 1 adet silah dolabı, 1 adet havalandırma fanı, 2 adet alarm butonu, 1 adet sigorta kutusu, 1 adet ABC tipi yangın tüpünün yer aldığı öğrenildi.

Kentte kurulmaya başlanan zırhlı kulelerin diğer kör noktalara yerleştirilmesi bekleniyor.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
584 okuma
25 Haziran, 2016
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?