Mobil Sohbetin Adresi

Gelişen teknoloji sayesinde artık dünya giderek küçülmektedir. Eskiden kullanılan telefonlar sadece evlerde ya da iş yerlerinde sadece ses yolu ile iletişim kurmaya yarar iken günümüzde ise telefonlar adeta çağ atlamışlardır. Cep telonlarının bu kadar kısa zamanda bu kadar ilerlemesi sayesinde insanlar artık hem sesli hem yazışma hemde görüntülü olarak iletişim kurma olanağına sahip olmuşlarıdr. Bu olanaklardan da insanlar sonuna kadar faydalanmaktadır.
Akıllı telefonlar denilen bu cihazlar iletişim şirketlerinin sağlamış olduğu internet hizmeti sayesinde interneti adeta ceplerinde taşımaktadırlar. İnsalar da bu sayede gerek dünya gündemi hakkında gerekse de bulundukları ülkede meydana gelen olumlu olumsuz bir takım olayları aynı anda öğrenme şansı yakalamaktadırlar. Ama biz bu yazımızda daha çok mobil cihazlarda sanal ortamda edilen mobil sohbet sitelerinde değinecez.
Mobil sohbet siteleri bilindiği gibi telefon aracılığıyla insanların sohbet sitelerine girerek orada hiç tanımadıkları ya da aralarında uzun mesafeler olan insanlarla sohbet etme ya da iletişim kurmaya yaramaktadır. Bu sohbet sitelerinde insanlar adres bilgilerini ya da özel hayatlarıyla ilgili bir takım bilgileri paylaşmadan diğer insanlarla bir takım şeyleri paylaşma fırsatı sunmaktadır. durum böyle olunca karşı taraftaki insan daha cüretkar olur ve belkide kendini aşan bir takım eylemler içine girebilmektedir.
Bu eylemlerin içerisine girmesindeki nedende büyük ihtimalle sanal alemin insanlara vermiş olduğu cesarettir. Bu cesaret sayesinde insanlarda cüretkarlığını konuşturarak karşı tarafı bir takım eylemlere yönlendirmeye ya da bazı konuları konuşmaya sevk edebilir. Çünkü karşı taraf onun için herhangi bir tehlike teşkil etmemektedir. Tehlike teşkil etmediği için ise de insanlar mobil sohbet adreslerinde konuştuğu kişilere karşı daha açık ve net olur.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
493 okuma
17 Ekim, 2016
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?