Mobil Sohbet ve Mobil Chat Arasındaki Benzerlik

sohbet chat


Mobil Sohbet Odaların İnsanların Üzerindeki Etkisi

George Santayana ve John Dewey’e göre de sanatsal yaratma, kişinin çevresiyle etkileşiminden çıkar. Sanatçıda bir kişilik, hayal gücü, bilgi, çevrede çeşitli şekiller, olaylar, sesler, malzemeler… Dolayısıyla çevre sanatçıyı besler, sanatçı çevreyi değiştirir. Gelişen teknoloji sayesinde insanlar artık gittikleri her yerde internet erişimine sahip olmuşlardır. Artık insanlar gündelik bir çok işini internet sayesinde yapmakta ve hiç bir zorluk çekmeden yapmaktadırlar. En bait örnekle insanlar bir kaç sene öncesine kadar bankalarda kuyruğa girerlerdi. Bazıları para yatırmak bazıları para çekmek için. ama artık ceplerinde taşıdıkları akıllı cihazlar sayesinde canlarının istedikleri zaman rahatlıkla internet bankacılığıyla diledikleri saatte işlerini görebilmektedirler. Bu işlerden bir diğeri ise şüphesiz mobil sohbet odalarında edilen muhabbettir.

Mobil Sohbet ve Sanal Alem

İnsanlar sanal alemde değişik amaçlarla bulunmaktadırlar. Bazıları eş dort arkadaş edinmek bazıları sevgili edinmek bazıları karşı cinsle konuşmak… bu örnekleri daha da çoğaltabiliriz. ama biz bu yazımızda ağırlıklı olarak sanal alemde hayatımıza yeni yeni giren mobil sohbet kavramı üzerinde duracağız. Mobil sohbet insanların akılı telefonları tarafından girdikleri sohbet sitelerinde yapmış oldukları muhabbete verilen addır. Aslında mobil sohbete mobil chat adını vermek te yerinde olur. Çünkü insanlar akıllı telefonları chatleşmek amaçlı kullandıkları için sohbet yerine chat kelimesini getirmekte de herhangi bir sakınca yoktur. Askimiz sohbet sitesi olarak bizlerde insanların keyifli bir şekilde chat yapmalarına olanak sağlamak amacıyla mobil sohbet chat odamızı açarak sanal alemde yerimizi almış bulunmaktatız.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
307 okuma
9 Mayıs, 2017
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?