MOBİL SOHBET ODALARI

Çok fazla değil bundan bir kaç seneye kadar insanların kullandığı telefonlar klasik sıradan tuşlu telefonlardı. Bu telefonlarda daha çok konuşmak, mesajlaşmak ya da müzik dinlemek için kullanılmaktaydı. Fakat bu durum artık öyle bir hızla değişti ki insanlar artık teknolojinin bu hızlı gelişimi karşısında başları dönmüştür adete. Buradan hareketle artık tuşlu telefonların yerine dokunmatik ve akıllı telefonlar diye anlandırılan cep bilgisayarları piyasaya çıkarılmıştır.
Bu akıllı telefonlar sayesinde interneti artık ceplerinde taşımaktadırlar. Eskiden internete ulaşabilmek için çeşitli mekanlara uğramak zorunda kalan insanlar misalen evde,internet cafede ya da iş yerinde olsun bu tür mekanlardan bağımsız olarak çekim gücü olan her alanda insanlar bu akıllı telefonlar sayesinde internete ulaşma imkanına sahi olmuşlardır.
Akıllı mobil cihazları sayesinde insanlar artık sadece konuşma, mesajlaşma ya da müzik dinlemiyor değişik probramlarla görüntülü konuşma, sesli mesaj, kameralı sohbet vb gibi imkanlara da kovuşmuşlardır. buradan hareketle bizde bu yazımızda mobil cihazın insanlar tarafından sanal alemde niçin kullanıldığı üzerinde duracağız.
Mobil akıllı cihazlar sayesinde internet ağı hemen hemen her alanda insanların elinin altında olduğu için insanlar da bu nimetten faydalanmaktadır. İnsanlar daha çok akıllı mobillerini sanal ortam ya da sanal chat vs gibi mobil sohbet odaları diye adlandırılan ve telefonlardan giriş izni olan sohbet sitelerine girerek buralarda arkadaşlıklar edinmek, sohbet etmek ya da belli başlı duyguları yaşamak için bür tür odalara girmektedirler.
Mobil cihazla birlikte internet ağı yaygınlaştığı için sohbet odalarına ya da mobil sohbet odalarına giren kullanıcı sayısında muazzam bir şekilde artış olmuştur. Çünkü bilimin verdiği faydaları insanlar tarafından değerlendirilmektedir. Ve internet dünyamızı ne kadar sardıkça sohbet odalarına giren insan sayısı o kadar artacaktır. Ama üzülerek söylemek gerekirse de insanlar arasındaki iletişim kurma imkanı artarken insanlar daha çok yalnızlaşmaya mahkum oluyorlar.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
496 okuma
12 Ekim, 2016
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?