Geveze Mobil Sohbet Odası

Bir şeyi yapmadan önce, onun korunmasıyla ilgili önlemlerin alınması gerektiğine inanılan bir tavırla karşı karşıya bulunuyoruz. Demek ki, o şeyin korunması gereken bir şey olduğu, korunamazsa yok olabileceği önceden kabul ediliyor.
Campanella için sanatın şöyle ya da böyle olması değil, var olup olmaması ahlâkı, toplumsal düzeni belirler. Ancak, yine de sanat ile ahlâk ya da toplum düzeni arasında bir ilgi kurulur ve sanat, yine ahlakın yedeğinde kalır. “Güneş, Ülkesi”nde en büyük yönetici “Hoh”un üç yardımcısı vardır: “Güç”, “Akıl” ve “Sevgi”. Hoh, bu üç yardımcısıyla ülkeyi yönetir. Müzikçi, ozan, söz ustası, ressam, heykelci, Akıl’ın yönetimi altındadır. Demek ki, bu sanatları denetleyen, düzenleyen, yöneten yine Platon’da olduğu gibi akıl’dır. Ne ki mimarlık, askeri işlerden sorumlu Güç’ün yönetimine verilmiştir.Mobil sohbet hemen hemen her sohbet sitesi için bir nimettir. Çünkü insanlar her ortamdan mobil sohbet odalarına girerek zaman geçirmektedirler.eskiden yer ve zaman kısıtlamasından dolayı insanlar belirli alanlarda belirli zamanlarda sohbet sitelerine girebilmekteydi. Fakat günümüzde android mobil cihazlarla insanlar mobil sohbet etmekte ve yer zaman engelinden kurtulmaktadırlar. Kurtuldukları içinse de mobil sohbet odalarında daha çok zaman geçirmektedirler. Buda sohbet sunucu sahiplerinin işine gelmektedir. Çünkü daha çok kullanıcı sitelerini ziyaret etme imkanına kavuşmuştur.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
476 okuma
7 Aralık, 2016
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?