Mobil Sohbet Odası

İnsanlar içinde bulundukları bazı sıkıntılardan kurtulmak için bir başka insanın varlığına ihtiyaç duyar. Çünkü insan sosyal bir varlıktır bundan dolayıda başka insanlarla belirli ilişkiler kurmak zorundadır. Gerek arkadaş olsun gerek sevgili olsun gerekli kardeş olsun gerekse aile olsun yani kısaca kim olursa olsun insanlar bir takım şeyleri paylaşmak için bir çift göze daha ihtiyaç duyar.
Burdan hareketle insanlar kalabalıklaşan insanlar arasında yalnız kalmaya mahkum olmuştur. Bu yalnızlıklarda insanı dar bir kalıba sokmakta ve ruhen onu olumsuz etkilemektedir. İnsanlarda bu kötü durumdan kurutlmak için çevrelerine baktığında genellikle bir başkasını göremiyorlar. Göremedikleri için de haliyle bu kötü durumdan kurutlmak için farklı alternatif yolları aramak zorunda kalırlar.
bu alternatif yolların başında da bir iletişim aracı olan akıllı telefonlar gelmektedir. mobil neden bu cihazlar sayesinde insanlar sohbet odalarına girerek içinde bulundukları kötü durumdan kurtulmak için savaşmaktadırlar. Mobil sohbet olarak adlandırılan bu sohbet sitelerinde gerek kadınlar olsun gerekse erkekler olsun hem kendi cinsleriyle hem de karşı cinsle arkadaşlıkla kurmakta hemde sohbet etmektedir. Bu sayede de içinde bulundukları yalnızlıktan kurtulmaya çalışmaktadırlar. Çünkü internet hemen hemen her mekana ulaştığı için insanların bu tarz mobil sohbet odalarına başvurmaları çok kolaylaşmıştır.
Kısaca insanlar gerçek yaşamda yapamadıkları sohbetleri sanalda mobil sohbet odalarında yapmaktadır. Gerçek hayatta edinemedikleri arkadaşlıkları, dostlukları sohbet odalarında aramaktadırlar. Buda bize gösteriyor ki artık insanların sıcaklığının yerini mobil cihazlar bilgisayarlar ve uzaktan kablolarla kurulan ilişkiler almaktadır. Durum ne kadar içler acısı olsa da gerçek bu.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
481 okuma
14 Ekim, 2016
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?