Mobil Sohbet

Felsefe gibi sanat da insan, doğa ve evren üzerine bir tür söylemde bulunmadır ve birçok açıdan benzerlik içerirler. Bu bakımdan her iki etkinlikte yöneldikleri sorunsalı kendine özgü yöntemleriyle sorgular, anlamlandırır ve yorumlar. Ancak benzerlik bu iki etkinliğin birbirine indirgemesini değil, aksine diğer entelektüel alanlardan farklı olarak her ikisinin de özgül, özgün ve öznel yaratımının örnekleri olduğunu gösterir.
Diğer taraftan felsefe kendisine inceleme alanı olarak sanatı da ele alabilir ve sanat üzerine pek çok eşsiz felsefe kalıtı bugün karşımızda durmaktadır. Özgün adıyla sanat felsefesi, sanatı ve sanatsal yaratının, güzelliğin ne olduğunu araştıran bir felsefe olarak doğmuştur. Öznelliği ve özgüllüğü çok fazla olan bu entelektüel etkinlikten sanat, yaratma etkinliğini gerçekleştirme sürecinde, felsefenin aksine, doğrudan doğruya duygulara, sanatçının imgelem yetisine dayanır.Hemen hemen herkesin günde en az bir kere bile olsa mobil sohbet odalarına katıldığı bir gerçektir. Bu gerçek günümüzde daha da büyüyerek insanların vazgeçilmez tutkularından biri haline gelmektedir. Mobil sohbet etmek, akıllı android telefonlar sayesinde insanlar bulundukları her mekanda diledikleri zaman sohbet etme, chatleşme imkanına kavuşmuşlardır. Bizde askimiz sohbet odasını mobil girişli yaparak android cihazlardan bağlanmak isteyenlere biraz kolaylık sağlamak istedik.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
483 okuma
2 Aralık, 2016
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?