Mobil Sohbet

İletişim, insanların gündelik yaşamlarında vazgeçemedikleri olguların başında gelir. Günüzüm sanayi toplumu ile beraber teknoloji sayesiden geçmişten süregelen zorlu iletişim kanalları yerini günümüzde çok daha kolay bir takım iletişim araçlarına bırakmıştır. Birkaç yıl kadar bu araçların başında bilgisayar gelmekteydi. Fakat bilim o kadar hızlı ilerliyor ki her gün değişik ve o kadar olanağa sahip iletişim araçları piyasaya sürülüyor. Buna en güzel örnek olarak telefonu verebilir. Her ne kadar telefon 1876 yılında icat edilsede gnümüzdeki telefon ile o zamanki telefonlar arasında dağlar kadar fark vardır. Günümüzde mobil olarak adlandırılan bi buluş hemen hemen her insanın elinden duşürmediği bir araç haline glmiştir.

Günümüz modern mobil ya da diğer adıyla telefonlar sayesinde insanlar artık artık hemen hemen nerde olursa olsunlar bulundukları adresi bit tıkla diğer arkadaşlarına ya da eş ve dostlarına bildirmektedirler. Bunun ötesinde ise insanlar artık mobili artık eş dost için değilde daha uzak yerlerde olsan he hiç tanımadıkları insanlar sohbet etmek için kullanmaktadırlar. Mobil sohbet dediğimiz bu kavram ile insalar artık sohbet sitelerine girerek mobilin getirmiş olduğu rahatlıktan sonuna kadr faydalanmaktırlar.

Nedir mobil sohbet? Mobil sohbet, insanların telefonlarından sohbet, arkadaşlık,muhabbet vs tarzı sanal sitelere girerek herhangi bir amaç için diğer insanlarla iletişim kurmaya verilen addır. Mobil sohbet sayesinde insanlar artık bilgisayarın belli alanlarda vermiş olduğu hapis hayatından kurtarmışdır. Çünkü akıllı telefonlar piyasaya çıkmadan önce insanlar belirli alanlarda belirli yerlerde internete girmeye mahkumdular. Fakar mobil sayesinden insanlar bu hapiten kurtulup canlarının isteiği yerde internete gezinip diledikleri gibi kullanabilmektedirler. İster evde olsun ister okulda ister çarşıda, pazarda yer mekan sınırlaması olmadan insanlar mobilin nimetlerinden faydalanmaktadırlar. Kanımca mobilin en temel faydalarından biri de yukarda vurgulamaya çalıştığım mobil sohbet kavramıdır. Bu kavram günümüzde artık o kadar yaygın hale gelmiş ki insanların büyük bir bölümü mobil sohbet sitelerine akın etmektedirler.

Bu insanlara da hak vermemek elde değil. Çünkü insanlar her ne kadar sanayi toplumunun getirmiş olduğu imkanlardan faydanlansalarda, bir o kadar da stres, yalnızlık vs gibi olumsuz durumlarada maruz kalabilmektedirler. İşte insanları sohbete, mobil sohbete atan temel nedende budur. Bu insanların elinde de imkan olduğu için mobil sohbet siteleri günümüzde hızlı artmaktadır. Bu tarz sitelerde insanlar biribiri ile sohbet etmekte, arkadaş edinmekte, stres atmakta, geyik muhabbet yapmaktadır.

Kısaca özetlersek, gelişen tekonolojinin insannın hayatını kolaylaştığı gerçektir. Fakat kolaylaştırıken de bir o kadar da insanları yalnızlaştırmakta ve tembelleştirmektedir. İşte insanlar bu kötü durumdan kurtulmak için gerçek hayatta elde edemedikleri bir takım insani şeyleri mobil sohbet sitelerinde aramaktadır.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
518 okuma
22 Ağustos, 2016
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?