Kırışıklıkları Azaltmanın Yolları

Evet sevgili okuyucular takdir edersiniz ki yaş ilerledikçe maalesef cildimiz o eski tazeliğini ve parlaklığını koruyamıyor. Kimimizin göz çevrelerinde belirmeye başlayan kimimizin de yanaklarda oluşmaya başlayan kırışıklıklar aynaya baktığımızda rahatsızlık vermeye başlıyor. Lakin canınızı sıkmaya son verecek çözüm önerileriyle sizlerle birlikteyiz. Bu yapacaklarınızdan sonra bebeksi cildinizle mutlu günlere uyanmaya devam edecek ve aynalarla hep barışık kalacaksınız. Nedir bu çözüm önerileri şöyle bir bakalım 🙂

  1. En önemlisi bu .. Sıcak yaz günlerinde veya soğuk kış günlerinde güneş ışınlarının etkisi her zaman cildimizle temas halindedir. Bu yüzden en önemlisi “ koruyucu güneş kremi ” kullanın. Bu sadece cildinizin kırışmasını engellemez. Cilt kanserinden de sizi koruyacaktır .
  2. ” Yüzünüzü gereğinden fazla yıkamayın ! ” Bilhassa yaz günlerinde sıcaktan bunaldığımızda kendimizi direk çekme başında yüzümüze su çarparken bulabiliyoruz. Aşırı suyla temas yüzün kendi nemini yok ettiği gibi bir de nemlendirici sabunla yıkamamak cildi kurutur ve bu da kırışıklıkların artmasında en önemli etkenlerden biri olur.
  3. ” Büyüme Faktörü ” nedir büyüme faktörü? Vücudun doğal olarak kendi kendini iyileştirme faktörünün bir parçasıdır. Bu bileşenler kırışıklığın olduğu yerlere uygulandığından güneş ışınlarının sebep olduğu çizgi ve kırışıklıkları oluşumunu minimum seviyeye indirger.
  4.  ” Botoks ” en son çare bu olmalıdır. Cildimizi en doğal yollarla taze ve bebeksi tutmanın faydalarını göremediğimiz yerde bu yönteme başvurulur genelde.
  5. Kırışıklık Dolguları ” bir takım madde ile kırışıklıklar için yapılan bu yöntemde en revaçta olan tedavi yöntemi hyalurinik asit içeren dolgulardır.
  6. ” Lazer / Işın ile Cilt Yenileme ” Bu yöntemle Lazer ya da darbeli Diyot ışını gibi ışın kaynaklarından elde edilen enerjiyle cildin üst katmanı alınır. Bu yöntem sebebiyle fark edilmeyecek kadar da olsa yaralar oluşur. Bu uygulama sayesinde cildin doğal kolajen üretimi artar ve bu sayede pürüzsüz ve kırışıklıklardan arınmış bir cilt yeniden doğar .

Evet sevgili okuyucular kısa ve uygulayabileceğiniz bu metodlarla her zaman genç ve her zaman bebeksi kalın 🙂

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
570 okuma
4 Ağustos, 2016

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?