izmirde gergin dakikalar

İzmir’de, zabıta ekipleri yeşil alanı işgal eden işletmelerin sandalyelerini almak isteyince işletme çalışanlarının palalı saldırısına uğradı. 5’i zabıta 7 kişi yaralandı.

İzmir‘de, Mustafa Kemal Sahil BulvarıGüzelyalı kesiminde Büyükşehir Belediyesizabıta ekiplerinin yeşil alan, bisiklet ve yaya yolları işgal edildiği gerekçesiyle bazı işletmelerin masa ve sandalyelerini almak istemesi üzerine kavga çıktı.

5’İ ZABITAGÖREVLİSİ 7 KİŞİ YARALANDI

Bir işletme sahibi ve çalışanlarıyla zabıta arasında pala ve sopaların da kullanıldığı, taşların atıldığı kavgada 5’i zabıta görevlisi 7 kişi yaralandı.

ZABITA EKİPLERİ DAHA ÖNCEDEN UYARDI

Zabıta‘nın 22 Haziran Çarşamba günü uyarı yapmasına karşın dün durumun değişmediğinin tespiti üzerine yeşil alan, bisiklet ve yaya yolu üzerinde kalan masa ve sandalyeleri toplamaya başlamasıyla, Büyükşehir Belediylesi eski meclis üyesi Mustafa Kocaoğlu, kendi işletmesiyle ilgili bu uygulamaya tepki gösterdi.

TADİLAT NEDENİYLE KOYDUKLARINI İDDİA ETTİLER

Kocaoğlu’nun işletmesinde tadilat olduğu gerekçesiyle masa ve sandalyeleri dışarı çıkardığını söylediği öğrenildi. Gerginlik kısa süre içinde işletme çalışanları ve zabıta arasında kavgaya dönüştü. İşletme yetkilileri, iki çalışandan birinin parmağının koptuğunu diğerinin omuzunun çatladığını bildirdi. Büyükşehir Belediyesi ise yaralanan 5 zabıtanın hastanaye kaldırıldığını açıkladı.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
629 okuma
25 Haziran, 2016
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?