İnternet Ve Sohbet


Teknoloji sayesinde büyük diye tanımladığımız dünya o kadar küçüldü ki, artık insanlar dünyanın öbür ucundaki insanlar zahmtsiz ve kolay bir şekilde iletişim kurabilmektedir. Gerek ulaşım, gerek tv, gerek telefon gerekse internet olsun bu iletişimi kolaylakştıran unsurların başında gelmektedir. Bu yazımızda bizde ineternet üzerinde duracağız.
İnternet sayesinden insanlar hem mesajlaşma hemde görüntülü olarak webcam ile birbiri ile sohbet etmekte arkadaşlık kurabilmekte hatta ve hatta ileriye dönük olarak duygusal bağlar kurabilmektedir.
Günlük yaşamın geitrmiş olduğu stresten kurtulmak için bir çok insan kendini sanal aleme atarak bir nebze olsun günlük hayatta karşılayamadığı bir çok ihtiyacını internet aracılığı ile karşılmaktadır. Dostluk, arkadaşlık, muhabbet, sevgi vs… Çünkü gerçek yaşamda insanlar artık karşı tarafın samimiyetine güvenmemekte ve güvenmediği içinde acı çekmektedir. Bu duruma maruz kalmamak için hiç tanımağı insanlarla iletişim halinde olur bu doğrutuda nede olsa bundan bir zarar gelemez düşüncesi ile bu ihtiyaçlarını karşılama eğilimi içinde olur.
Bu amaçlar doğrutusunda insanlar sohbet siteleri, chat kanalları, omegla, görüntülü konuşma siteleri, evlilik siteleri, şiir, edebiyat, felsefe,tarih vs vs vs temalarını ele alan milyonlarda site kurmuştur. Bu gibi kanallarında milyarlaca ziyaretçisi vardır. İnsanlar kendi ihtiyaçları doğrultusunda gireceği siteyi seçer orda ihtiyacını karşılamaya çalışır.
Her ne kadar amaçlar farklı olsada insanların bu ihtiyaçlarını karşılamayı sağlayan yegane güç internettir. Ve internet olmadan günlük yaşamda bu ihtiyaçlarını karşılamayan insanların, bu ihtiyaçlardan mahrum kalacağı bir gerçktir. Bundan dolayı insanlar arkadaş, sevgili; sohbet, muhahbbet etmek için, ya da genel kültür düzeyini gliştirmek, dünyada olup bitenlerden haberdar olmak için yukarda saydığımız adreslere ( sohbet siteleri, omegla, görüntülü konuşma siteleri, felsefe, edebiyat, şiir siteleri vs ) yönelmektedir.
İnsanların bu sitelerde aradığını bulduğu gibi umduğunu bulamadığıda olmaktadır. Ama şurası bir gerçek ki inter her ne durumda olursa olsun insanlara böyle bir sanş sunmaktadır. Geriside ona yönelen insanların beklentilerine kalmıştır.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
1 yorum
639 okuma
18 Ağustos, 2016
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (1 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?