Depresyon Nedir ?

Bir çok insan Depresyondayım diyerek depresyonun temel bir belirtisi isteksizlik hayattan zevk almayan içinden hiçbir şey gelmeyen bir hastalık hali gibi sebebini söylemek gerekirse bir beyin bozukluğudur. Beynimizin ön kısmında şakak bölgelerinde ortaya çıkarak depresif bozukluk vücudu düşünceleri duyguları etkileyerek kişinin uyumasın dan yemek yemesini fiziksel dayanıklılığından sağlıklı düşünebilmesi ne kadar birçok şeyi etkiler geçici üzüntü ile aynı şey değildir. Kimi zaman kendimizi çaresiz bir şekilde hisseder kimi zaman da Depresyonda olduğumuz anlamına gelmemektedir. Yalnızca hayatın akışına bırakarak iyileşemeyebilirler. Kendi kendine iyileşerek depresyon geçiren hastalarında depresyon hastalarının yarısını kaplamaktadır. Tedavi alınmadığında belirtiler haftalarca aylarca Hatta yıllarca sürerek uygun tedavi Birçok insana kolay bir şekilde yardımcı olarak hastalığın çaresi olduğunu kesinlikle unutulmamalıdır.

Çeşitli üzüntü umutsuzluk hissi bulunan en az iki hafta süren çalışmak yemek yemek uyumak gibi birçok etkene de etkileyerek ümitsiz olmaya ve kimseden yardım göremeyecekleri ne inanan bir durumu ortaya çıkartırlar kendilerini suçlayan sosyal etkinliklere katılmaktan kaçınan aile ve arkadaşlarından uzaklaşarak ölüme ya da intihara kadar ulaşan durumlar ortaya çıkabilir. Uzman Doktor Oğuzhan Uzman Psikolog Zehra Erol depresyon türlerini açıkladı her biri birbirinden farklı olan depresyon türleri klinik depresyon majör depresyon sistemi olarak da bilinen kronik depresyon kendine özgü işaretleri belirleyen tedavi olan depresyon türleri de bulunmaktadır. Major depresif bozukluk nedir uykusuzluk iştahsızlık çalışma isteği olmaması önceden keyif aldığı aktivitelerden artık keyif almama depresif bir ruh hali Etrafında olan olaylara karşı ilgisiz kalma durumunda ortaya çıkmasıdır. Majör depresyon klinik depresyon normal günlük yaşamınızı da engelleyebilir. Fonksiyonel bozukluğa sebep olabilir kendiliğinden oluşan ilaç yan etkisi veya uyuşturucu bağımlılığı gibi durumlarla ortaya çıkmamaktadır.

Kronik depresyon veya distimi nedir?

Uzun süre devam eden iki sene veya daha fazla Depresif ruh halidir distimi ya da kronik depresyonunuz varsa yaşamınız boyunca 1 ya da 2 dönem majör depresyon geçirme olanınız da bulunmaktadır. Atipik depresyon nedir aşırı yeme uyuma yorgunluk reddedilmeye karşı hassasiyet olaylara karşı verilen Reaksiyon kötüleşen veya iyileşen ruh hali Bir de üzüntü olarak bildirilmektedir

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
591 okuma
6 Temmuz, 2016
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?