Canlı sohbet

İnsanlar yalnızlıklarından kurtulmak için kendilerini internetin şefkatli kollarına bırakmaktadırlar. Ve internet âleminde yabancı insanlar bir takım şeyleri paylaşmaktadırlar. Sohbet siteleri adı altında insanlar aynı mekânda olmadıkları halde yazışma yolu ile sohbet etmektedirler. Bu artık günümüzde biraz gelenekselleşmiştir. Çünkü artık insanlar sadece bilgisayarın ekranına bakıp yüzünü hiç görmediği insanlarla yazışmak yerine canlı canlı görebileceği sesini duyabileceği bir takım imkânlara kavuşmuştur. İşte bu imkânlardan ötürü insanlar canlı sohbet tarzında siteler açarak insanların bu ihtiyaçlarına cevap vermek istemişlerdir.

İnsanlar da bu tarz canlı sohbetin olduğu sitelere girerek bir takım ihtiyaçlarını gidermek istemektedirler. Bu ihtiyaçların başında ise kız-erkek ilişkisine dayanan bir takım duygusal arkadaşlıklar vardır. Çünkü insanlar günlük yaşamda gideremedikleri ve hayatlarında eksik olan bu gibi duygusal durumları, arkadaşlıklar ya da cinsel ihtiyaçları canlı sohbet sitelerinde gidermek istemektedirler.

Canlı sohbetle birlikte insanlar artık karşıdaki insanların nasıl olduğunu güzel mi ya da çirkin olduğunu düşünmekten kurtulmuşlardır. Çünkü insanlar kameralı ya da görüntülü olarak sohbet ettiği için karşısındaki net olarak görebilmekte ve jest mimiklerinden az çok nasıl biri olduğunu kestirebilmektedir.

Canlı sohbet sitelerinde insanlar hem görüntülü konuşma hem sesli konuşma hem de yazışma yoluyla sohbet etmek olanağına sahiptirler. Ama bunlardan en çok dikkat çeken canlı sohbet ya da görüntülü sohbettir. Çünkü insanlar bilgisayar ekranı yerine karşıda bir kız ya da erkek görüntüsünü tercih etmektedirler.

Canlı sohbet diyince günümüzde daha çok cinsel ağırlıklı olarak insanlara hizmet vermektedir. Çünkü insanlar kamera sayesinden mahrem yerlerini karşısındaki gösterebilmekte ya da karşısındaki insanların müstehcen yerlerini görebilmekte ve bu doğrultuda bir takım fanteziler kurabilmektedirler. Bundan dolayı canlı sohbet denilince insanların akılına ilk gelen şey cinsellik, fantezi ya da sex muhabbetleridir. Camda soyunmak tabiri de zaten buradan gelmektedir.

Sitemizde şuan canlı sohbet olanağı bulunmamaktadır. Ama ilerleyen zamanlar böyle bir hizmeti sizlere sunmaktan mutluluk duyacağımızdan emin olabilirsiniz.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
1 yorum
883 okuma
14 Eylül, 2016
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (1 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?