Canlı Sohbet Odası

Canlı Sohbet Odası
Gel vatandaş gel canlı canlı balıklara gel diyen balıkçı abenin çığlıklarını baz alarak gel vatandaş gel canlı sohbet odamıza gel diye bağırasım geliyor. Şimdi bu söz karşısında tebessüm ettiğinizi tahmin edebiliyorum ve tebessüm etmekte de haklısınız. Çünkü yazdığım trajikomik cümle aslında içinde bir çok gizli mesaj içermektedir. Eskiden insanlar konuşma yoluyla iletişim kurmaktaydılar daha doğrusu yüzyüze bakacak şeklilde bir takım ihtiyaçlarını temin etmektedydiler ama artık bu durum öyle değil insanlar artık bir başkasının yüzünü görmeden sesini duymadan ihtiyaç duyduğu bir takım şeyleri kolayca temin edebilmektedir. Yani işin kısası insan yüzünün yerini bilgisayarlar ya da mobil cihazlar aldı. Ve insanlar ne yazık ki bu cihazların egemenliğini kabül etmiş ve etmeye de devam etmektedirler. Ve mahmum olan insan sayısıda giderek artmaktadır.
Madem biz bilgisayara, tablete, mobil denen cihaza kısaca teknolojiye köle olduk o zaman bunu açık yüreklilikle itirak etmekte fayda görüyorum. Ve olduğunu bilerek hayatımızı da yaşamak zorundayız. Evet biz teknoloji köleleriyiz. Ve teknolojinin bize dayattığı bazı şeyleri yaşamaya mahkum olmuşuz. Bunların başında da ister arkadaş olsun ister dost olsun ister sevgili olsun gerçek yaşamda canlı canlı ya da yüz yüze iletişim kurmaktan çok daha çok sanal alemde canlı sohbet siteleri altında bu kişilerle tanışma yoluna gitmekteyiz. Durum ne kadar içler açısı olsada bu gerçekten kaçamayız. Kaçamadığımız içinse de her gün biraz daha canlı sohbet odalarına gömülmekte ve insan sıcaklığıı teknolojik cihazlarda aramaya çalışmaktadır. İşte vurgulamaya çalıştığım trajikomik durum budur. Acınacak halimize gülelim mi ağlayalım mı bilemedim. Ben iyimser olup gülmeyi seçiyorum. Ve sizlerde yalandan da olsak acınakacak halimize gülmek istiyorsanız Canlı sohbet odamıza iştirak edebilirsiniz

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
532 okuma
31 Ekim, 2016
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?