Adana Sohbet Aşkımız

Hititlilerin kurduğu bu kent hititlikler zamanında Adana ismi Adania olarak anılırdı. Fakat bir rivayete göre de batılı tarihçiler Adana isminin Adanüsten geldiğini belirtmektir. Adanüs bilindiği gibi bazı putperestlerin taptığı Üranüsün oğludur. Bunan yola çıkarak sadece bir isim benzerliği olduğunu soylenebilir.
Türkiyenin güzel şehirlerinden biri olan Adana gerek yeşilliği ile gerekse yemek çeşitleri ile bir çok insanı cezbeden bir yapıya sahiptir. Adana kebanı bu yemeklerın en tepesinde yer alır. Ve hemen hemen bütün şehirlerde insanların tattığı bir lezzettir. Türkiyenin güneyin yer alan Adana beyaz altın ya da bilindik adıyla pamuk şehri olarak ta anılmaktadır.
Bu sehir şehrimizin insanları da bir o kadar eğlenceli ve iyi yüreklidirler. Adanalıyık Allahın adamıyık gibi tabirler bu gezelliği ortaya koymaktadır. Bu güzel yürekleri insanları bir araya getirme amacı ile bizde Adana Sohbet Aşkımız adı altında sunucumuzda bir oda açtık. Ve siz değerli adanalıların hizmetine sunduk. Sunucumuzada dostluk, arkadaşlığın dibine dibine vuracaksınız. Sıcak güler yüzlü insanlarla tanışma fırsatı bulacaksınız.
Adanalılarla konuşmak, sohbet etmek,muhabbet etmek insanlarda farklı bir tad bırakıyor. Yurdmun insanın içinde en eğlenceli olan insanların başında gelmektedirler. Bundan dolayı hem adanalıları birbirleri ile buluşturmak hemde diğer insanları adanalılarla buluşturmak adına, güzel bir arkadaşlık adına, güzel bir muhabbet-sohbet adına sizleri Adana Sohbet Aşkımız sayfasına bekleriz.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
730 okuma
20 Ağustos, 2016
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?